Tábor agility

Tábor je určen pro děti ve věku 10 – 15 let (pro starší je určenétaborsepsy2 Nela táborové soustředění) a pro jejich hafany :-) Od léta 2009 jezdíme "tábořit" do Loun, na cvičák ZKO Louny, který se nachází na periferii města s přímým sousedstvím hučící řeky Ohře, kterou v horkých letních dnech hojně využíváme. Tábor je věnován hlavně výcviku psů agility, budování vztahu dítěte se psem, ale i různým hrám, soutěžím a jiným činnostem, které děti vykonávají, zatímco jejich čtyřnozí miláčci nabírají síly na další trénink (děti mají dostatek odpočinku o poledním klidu :-)). Letos jsme nově zařadili doplňkovou výuku angličtiny s kynologickou tematikou, kde se děti naučí běžným komunikačním frázím, které se jim budou hodit např. při mezinárodních a zahraničních závodech.

Na táboře bydlíme ve stanech i s našimi štěkajícími ochránci (popřípadě mohou děti pejsky umístit do kotců, které jsou volně k dispozici) a zázemí nám poskytuje zděná budova klubovny, která obsahuje sociální zařízení, kuchyň, klubovnu (s kamny na sušení mokrých věcí) a přístřešek nad venkovní jídelnou. Cvičák je značně rozlehlý, kromě místa na stany a překážky je před klubovnou ještě velký plac na sportovní a jiné hry s dětmi – k tomu slouží i okolí cvičáku, několik nedalekých lesoparků, pole anebo i mělké břehy řeky Ohře. Na tábor doporučujeme pořádně si namasírovat svaly, sportuje se téměř stále :-)

A jak to u nás vůbec vypadá z pohledu účastníků? Stačí, když se podíváte do Kroniky, prolezete Fotogalerii anebo si pročtete Ohlasy. [případně na fórum anebo něco podobného]

----------

Těšíme se na vás! :-)