Kronika dětského tábora se psy

Přepsali jsme pár záznamů z velkých sešívaných táborových kronik, abyste se mohli podívat, jak každý jednotlivý táborový den již od roku 2003 vidí samotní účastníci. Kroniky jsou také plné tabulek z táborových závodů a klání, z celotáborových her apod., plné doprovodných obrázků namalovaných účastníky a plné výstřižků - zde je tedy zveřejněná jen malinká část celého našeho písemného pokladu :-)

Kroniku píší(dokumentují každý den) účastníci tábora buď ve skupině nebo jednotlivci, doplňují kresbami. Obsahuje táborový řád, režim dne a všechny dokladové materiály.

2019 - 18. tábor se psy s angličtinou (8.7.-14.7.2019, Louny)
Téma: Námořníci
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Karolína Pincová, Adéla Řeholová
Úryvky:
8.7.2018
Po postavení stanů jsme se rozřazovali do skupin, začátečníky má Romča, pokročilejší Kája, a to nej… má Adéla. Fotili jsme se se svými pejsky. Potom jsme hráli hry, kde jsme si procvičovali svá jména, po venčení a hygieně byla večerka.

9.7.2018
Po ranním tréninku připlavala po Ohři láhev se zprávou od kapitána Narvika (N-Nicola, A-Adéla, R-Romana, V-Vlasta, I-Ilona, K-Kája) pro námořnické posádky v táboře. Po jejím vyluštění jsme se rozřadili do posádek - Čtverečci, Obdélníčci, Trojúhelníčci, Amigo Peros, vyrobili své vlajky a poskládali lodní flotilu, kterou jsme potom bránili své přístavy.

10.7.2018
Po venčení, snídani, tréninku a angličtině jsme vyrazili do Loun, kde jsme opatřovali směnou nutné věci pro posádky nutné pro vyplutí na moře. Cestou jsme skládali námořnický pokřik. Po návratu jsme hráli hru Lodě nejdříve ve dvojicích na papíře a potom na „opravdovém“ bitevním poli.

11.7.2018
Služba, které jsme si rozdělili hned na začátku, nás vzbudila a po dobré snídani, procházce, bezva tréninku (už jsou vidět pokroky ve zvládání parkúrů) a angličtině jsme dohrávali lodě a potom následovalo setkání s vodní pannou - běh v ploutvích a šnorchlem… Byla to sranda, hodně jsme se nasmáli. Večer jsme se učili uzlovat, protože to každý námořník musí umět.

12.7.2018
Dopoledne proběhlo jako vždy a odpoledne následovaly kapitánské zkoušky (test, uzlování, zdatnost). Všichni jsme byli pasování na Kapitány a naše posádky mohou vyplout.

13.7.2018
V sobotu proběhl závod tunelářů a odpoledne posádky po vyhodnocení jednotlivých disciplín vyrazily na cestu za pokladem. Po návratu si užívali všech odměn, vyhodnocení závodu tunelářů… dobré večere a táboráku, kde jsme si zazpívali a vůbec nám nevadilo, že spadlo pár kapek.

14.7.2018
Ráno jsme vstávali trošku později, bylo to bezva, potom následoval úklid tábořiště a balení…. Naštěstí nám počasí přálo a vše jsme sbalili „za sucha“. Tábor byl skvělý a mnozí z nás již plánují, že se vrátí… Ještě jsme si dali kontakty, abychom si mohli psát i během roku.

 

2018 - 17. tábor se psy s angličtinou (9.7.-15.7.2018, Louny)
Téma: Svět filmu
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Karolína Pincová, Jana Mrázková
Úryvky:
9.7.2018
Konečně jsme tady, rok rychle uběhl. Nejprve jsme se „ubytovali“ ,a potom se seznamovali. Byli jsme na procházce s pejsky.

10.7.2018
Dnes jsme rychle vstali a vyvenčili pejsky, nasnídali se a začal trénink. Nejprve jsem připravovali překážky a rozřazovali se do skupin. Rychle to uběhlo a byla tu hodina angličtiny. Po obědě a poledním klidu se přiblížil velký mrak a začalo pršet, ale naše vedoucí(mají kouzelnou krabičku) t o nezaskočilo, prostě přizpůsobili program. Tak jsme se účastnili castingu. Potom jsme hráli hry a naštěstí přestalo pršet a my mohli na večerní trénink.

11.7.2018
Po snídani, venčeni a tréninku, jsme se sešli na hodině angličtiny, kde jsme připravovali kostýmy pro královskou rodinu. Po poledním klidu jsme měli animace a hráli frisbee, které jsme nestihli dohrát a domluvili se, že tak učiníme následující den.

12.7.2018
Nejzajímavější částí dnešního dne byl výlet do Loun, kde jsem dle fotografií hledali místa, kde se v Lounech natáčel nějaký film a měli jsme vytvořit scénář , který by se v Lounech mohl natáčet. Po návratu jsme dohrávali frisbee a nakonec jsme hráli proti vedoucím -to nás bavilo.

13.7.2018
Dopoledne jsme na hodině angličtiny dostali certifikáty. Po tréninku, odpoledním klidu jsme pokračovali v poznávání filmových profesí. Byli to zvukaři(motali jsme kabely) catering (donáška občerstvení na tácu), sand back (upevnění techniky) kulisáci(stavění kulis) Díky počasí se uskutečnil večerní trénink a po něm jsme rychle usnuli.

14.7.2018
V sobotu proběhl závod tunelářů a odpoledne nejlepší štáb vyrazil na poslední „natáčení“ jako první, za ním v časovém odstupu ostatní . Co jim dalo nejvíce zabrat byly šifry, ale nakonec po nápovědě režiséra vše vyluštili a vrátili se do tábora, kde je čekala odměna a vyhodnocení závodu tunelářů.

15.7.2018
Zhodnocení a odjezd… nejdříve jsme se však rozloučili předali si kontakty a většina slíbila na viděnou...

 

2017 - 16. tábor se psy s angličtinou (10.7.-16.7.2017, Louny)
Téma: Teleport časem-cestování časem
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Karolína Pincová, Jana Mrázková
Úryvky:
10.7.2017
Konečně pondělí a odjezd na tábor, celý rok jsem se těšila. Přijeli jsme včas , aby bylo možné si vybrat správné místo na stan a seznámit se s novými táborníky. Všichni dorazili na čas(jeden chlapec přijede zítra), ale ví se o něm. Hned po zahájení jsme se rozřazovali do družstev na trénink agility. Moc se těšíme.

11.7.2017
Po snídani vedoucí změnili program kvůli dešti, přeháňky byly opravdu vydatné. Nejprve jsme měli teorii a pravidla agility s Romčou. Potom angličtinu s Vlastičkou. Na oběd jsme se těšili vyhládlo nám. Krůtí maso s omáčkou a bramborami zaplnily naše žaludky . Po dopoledním klidu byl trénink. Po svačině jsme se rozdělovali do týmů na hry. Nutno říci, že v noci navštívili náš tábor vyslanci budoucích planet asi a sdělili nám pokud řekneme teleportační formuli dostaneme se do různých časových období.(Ego similis mandukáre canis tuus)

12.7.2017
Den začal jako obvykle, počasí se umoudřilo. Takže trénink angličtina, polední klid. Odpoledne jsme se pomocí formule přenesli do doby kamenné. Vyzkoušeli si roli lovců(lovili jsme tyranosaura) i sběračů(sbírali rostliny) Formulí pro návrat do dnešních dnů musel každý znát.. Co kdyby… Potom jsme se přenesli do dob válečných a hráli „Lodě“ –bitvy to byly náročné.

13.7.2017
Trošku nás počasí nenechávalo na pokoji, časté přeháňky vyžadovaly použít moderní „krabičku s předpovědí“ Ale i tak-po venčení , chutné snídani, tréninku(tady se mnozí značně zlepšují), obědě a poledním klidu –jsme vyrazili do středověkých Loun a zjistit nejstaršího občana a stavbu, vyměnit karty…

14.7.2017
Tento den jsme se přenesli do 80.let minulého století- skákali gumu, hráli čáru, točili obručí.. zkrátka fantazie a večer byla diskotéka zahájená hitem Holky z naší školky… to tedy bylo něco!! Všichni jsme hned věděli „jak na to“.Taneční kreace byly úchvatné, zapojili se i vedoucí.

15.7.2017
Den D závod tunelářů(terén byl po dešti náročný a parkůr jakbysmet) a odpoledne poklad(ten dal také pořádně do těla a taky hlavy-hlavně ty šifry)

16.7.2017
Odjíždíme, uklidili jsme cvičák, dali si adresy a řekli si ,že se sejdeme za rok(většina z nás) ,protože to byl parááááááááádní tábor. Díky všem Ilonce, Nikovi, Vlastičce, Romče,Janičce a Káje!!!!!!!!

 

2016 - 15. tábor se psy s angličtinou (11.7.-17.7.2016, Louny)
Téma: Pravěk
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Karolína Pincová, Jana Mrázková
Úryvky:
11.7.-pondělí-„všichni jsme tu byli včas, těšili jsme se. Po seznámení jsem se rozdělovali do skupin na agility.Fotili jsme se a najednou se rozpršelo , běželi jsme se schovat do jídelny.Dostali jsme obojky a šli jsme společně venčit“

12.7.-úterý-„Po ranním venčení a hygieně nás čekal agility trénink. Pak angličtina.Po poledním klidu, který využili jednotlivci různě, jsme hráli seznamovací hry a potom byli rozděleni do tlup:Vlčice, Modří Vlci, Pandy a Homo technicus. Všichni jsme byli hladoví jak vlci neandrtálci a těsili se na dobrou Ilončinu večeři. Po večeři byl zase trénink.“

13.7.-středa-„Obvyklý program-venčení, hygiena, trénink, angličtina-kde jsem se představovali a povídali si o historických památkách Londýna. Polední klid uběhl rychle. Potom jsem šli na vycházku do Loun, cestou jsem skládali básničku na zadaná slova. Cestou zpátky se nám ztratili vedoucí, ale nakonec vše dobře dopadlo, teda pro ně , my museli dělat 400 dřepů, příště si vedoucí pěkně ohlídáme.“

14.7.-čtvrtek-„Zažili jsme spoustu deště, celý den prší a je zima. My ale nezahálíme, malujeme na „zdi obrázkové příběhy“ , pracujeme s hlínou-vyrábíme různé předměty a postavy.. Zkrátka nás déšť nepřekvapí, jen nás mrzí, že se netrénovalo“

15.7.-pátek-„ Ráno jako každé jiné a přece jiné- svítí sluníčko a neprší. Po nutných procedurách, hned běžíme trénovat, ale nejde nám to dle představ, pejsci pořád něco čuchají a soustředěnost nikde.Ale to jen na začátku, pak už je to jako obvykle. Trénink byl prodloužen, abychom si vše zopakovali a užili. To je bezva. Odpoledne jsem hráli hru na Dinosauří vejce, bohužel došlo i na zranění. Všichni byli řádně ošetřeni.Večerní trénink byl zase super.“

16.7.-sobota- „Opět příjemné počasí a hlavně se všichni těšíme na tuneliádu. Závod vyhrála Týnka s Novinkou, ale všichni doběhli a to byl největší úspěch. Po odpoledním klidu následovalo ukončení celotáborové hry Pravěk. Jednotlivé tlupy podle toho, jak se umístily, vyběhli na trasu za pokladem podle mapy Loun . Na ní byla vyznačena místa, kde se skrývala překvapení, úkoly… První v cíli byly Vlčice.Dostaly zaslouženou odměnu, ale ani ostatní tlupy nepřišly zkrátka, před večeří bylo vyhodnoční tuneliády, dostali jsem krásné ceny. Večer následoval táborák“

17.7.- neděle-„Byl posunut budíček, k snídani bylo kakao a vánočka. Krásný začátek. Potom jsem podle tlup uklízeli jednotlivé části cvičáku. Nakonec jsme udělali rojnici a vyčistili od odpadků celou plochu. To už za bránou čekali někteří rodiče. Rozloučili jsme se, dali si čísla mobilních telefonů, a slíbili si, že za rok se tu potkáme. Bylo to super, díky všem vedoucím a trenérkám!!“

 

2015 - 14. tábor se psy s angličtinou (12.7.-18.7.2015, Louny)
Téma: Egypt
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Magda Jirkovská, Karolína Pincová
Úryvky:
12.7. – neděle- „Dlouho nám trvalo než jsme byli kompletní, ale nakonec jsme všichni a můžeme začít.Letos dorazilo spoustu nováčků. Po seznámení lidí i pejsků se rozřazujeme do agi skupinek.“

13.7. – pondělí – „Čekal nás první trénink a po 2 hodinách si už většina pejsků dokázala představit co to je agility. Po každodenní hodině angličtiny s Vlastičkou jsme při „neplánované“ rojnici našli egyptskou sošku faraona a tím bylo dáno, že tématem tábora bude Egypt. Od toho se odvíjel odpolední program: Měli jsme vytvořit hrobku a do ní schovat 6 artefaktů. Ostatní týmy , do kterých jsme po vyluštění svých jmen z hieroglifů, byli rozděleni nám je měli brát.
Skupiny: Tůtivy, Ptáci, Basteti, Anupové

14.7.-úterý-„Po snídaní jsem se přesunuli na trénink agility-začátečníci ke Káje, mírně pokročilí k Magdě a pokročilí k Romče. Potom jsme se přesunuli k Vlastičce a dodělali „seznamovací ruce“ a dostali jsem papíry, ze kterých jsme vypisovali informace o Velké Británii pro naše poustery.Po poledním klidu jsme hráli „Egyptský fotbal“ jakže se hraje? Poslepu s navigátorem. Po svačině jsme začali připravovat divadlo z egyptských dějin.

15.7. – středa- „Tento rok jsem tu na táboře poprvé, ale hned jsem si to tu zamilovala. Především proto, že tu trénujeme nové věci a nabíráme zkušenosti. Zatím nám každou noc pršelo, ale stany máme všichni suché. Každy den hrajeme zajímavé hry! Jo, a angličtina je tu super(lovely)!“

16.7.- čtvrtek- „Stejně jako každé ráno nás budí služba.Po venčení a snídani jsme se odebrali na prostranství, kde cvičíme.Po obědě a poledním klidu bylo vyhlášení předcházejících her, každý tým dostal kus obinadla.Po večerním tréninku jsme šli spát.“

17.7. – pátek- „Dnes se netrénovalo, ráno byl závod tuneláři -1. Adela Řeholová s Amberou(borderka)
2.Týna Matrasová s Novinkou(šeltie),3.Andy Jandečková(šeltie) Po obědě jsme se vydali ve skupinkách hledat poklad-nic jednoduchého. Vyhráli Anupové. Odměněni jsme byli všichni.“

18.7. – sobota- Uklidili jsme parkúr, společné prostory a očekávali své rodiče. Moc se nám tu líbilo a mnoho z nás se za rok vrátí(slíbili to)Také jsme se dověděli mnoho nového o Egyptě. AHOJ!!!

 

2014 - 13. tábor se psy s angličtinou (7.7.-13.7.2014, Louny)
Téma: Japonsko
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Magda Jirkovská, Karolína Pincová
Úryvky:
7.7.2014- pondělí „My staří pardi zkušení(+nováčci) jsme se sešli zde znovu po roce. Sešli jsme se zde novu po roce, big bugs jsme si porozdávali, stany jsme jakž takž postavili, pod pergolou jsme se slezli, dva párky do sebe naházeli, chlebem kečup vytřeli, talíře pak umyli.(skoro všichni)Nik nám řády přečet, chyby nám pak vyčet a tím to vše sečet. Všichni jsme se seznámili a ničí jména si nepamatovali. Poté si parkur zaběhali do agi skupinek se rozřadili a v 10 jsem spát šli.“

8.7.2014 –úterý „O půlnoci nás parta Japonců vzbudila (příchod delegace císaře Ó – Gi-Maši) a tím začala táborová hra. V noci přišla bouřka, spal pak málokdo. Ráno jsme byli brzy na nohou a po snídani šli trénovat. Následovala angličtina s Vlastičkou a pak oběd. Oběd jsme jedli hůlkama -stejně jako v Japonsku. Odpoledne jsme hledali papírky se svými jmény napsanými v japonštině-tak vznikly skupinky. Při večerním tréninku jsme trochu zmokli.“

9.7.2014- středa “Po snídani(chleba s marmeládou)cvičení, a obědě(špagety) jsme si hrály naše japonské týmy v pěti čtvercích(úkolem bylo srdce přihrávat spoluhráčům a dostat ho do čtverce).Vyhrál tým Honšů. Byla to velké legrace.“

10.7.2014-čtvrtek „Po snídani odpadlo dopolední cvičení(hodně pršelo) šli jsme na vycházku po okolí v tunelu jsme hráli – Gordický uzel. Odpoledne jsme také netrénovali-stále lilo. Soutěžili jsem jako gejši a samurajové-(otevřít konvici s čajem, vytáhnout katanu)“.

11.7.2014-pátek „ Ráno jsme cvičili, ale Max a Alex(bratří labradoří) se vrhly na Bilba-důvod neznámý. Bilbo byl vedoucími odvezen k veterináři. Po obědě jsme hráli japonské sumo-museli jsme vytlačit protivníka z kruhu.Japosnké družstvo mohlo zkusit porazit Nikolu-vedoucího. Byla to velká sranda. Odpoledne jsme si vyzkoušeli coursing - přijeli Ilonini přátelé. Po zkoušce jsme se s nimi rozloučili „po japonsku“ Byl to hezký den.“

12.7.2014 sobota - místo psaní kresba (hráli jsme Japonské hry(psaní perem, přesekávání lahví, přebírání hrachu hůlkami..) Potom družstva vyrazila na běh s třemi zprávami. Ztratili se Jednorožci-Vše dobře dopadlo a u táboráku bylo příjemně.

13.7.2014 –neděle –„ Konec, úklid(vyhrnuli jsme si rukávy a vše bylo hotovo- co by dup) poslední snídaně a poslední ahoj.

Kronika obsahuje diplomy za závod tunelářů, anglické hádanky, japonské písmo a základní fráze..

 

2013 - 12. tábor se psy s angličtinou (14.7.-20.7.2013, Louny)
Téma: Knihy
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Petra Vinšová, Karolína Pincová
Úryvky:
14.7.2013- neděle-„Na dnešek jsme se všichni moc těšili.Představa týdne bez rodičů byla totiž lákavá.Hned co rodiče odjeli jsme se seznámili s účastníky tábora.Společně s našimi miláčky jsme se představili a vyrazili jsme na krátkou procházku.

Přišel čas na spaní, ale většina z nás nemohla usnout. Ve 2hodiny ráno Nikola s bubnem pobíhal mezi stany… museli jsme „něco“ hledat…a našli komiks.“

15.7.2013 – pondělí- „Po bouřlivé noci nás probudila služba. Po snídani začalo rozřazování do psích skupin.Od 14:30 pro nás Nikola s Vlastičkou připravili různé hry.Obzvláště oblíbená byla hra Buldok. Potom večerní trénink , rychlá hygiena a…Jakožto večerní cvičení někteří z nás dřepovali, zatímco někteří již spali.“

16.7.2013- úterý –„Úterní den začal snídaní-jogurt s křupinkami-pak byl trénink a od 11 hod angličtina.Po obědě a poledním klidu jsme hráli frisbee.Byl to turnaj-hrálo každé družstvo s každým.Potom si skupinky vymýšlely vlajky.(Seveřani,Pohřebáci,Švýcarská paseka,Zabijáci času)“

17.7.2013-středa –„Po venčení a snídani jsme cvičili agility, Mírně pokročilí a pokročilí si vyměnili dráhy. Pak jsme měli angličtinu s Vlastičkou- za domácí úkol jsem dostali „postavit“ zvíře. Po poledňáku jsme šli do Loun. V Lounech před zastávkou byla bomba, hráli jsme dědeček měnil až vyměnil. Místo večerního tréninku jsme měli přednášku Jak motivovat psa.“

18.7.2013 čtvrtek-„Na tréninku všichni zkoušeli správně motivovat psa.Na angličtině jsme si povídali o výstavách a překládali text o Big Apple. Odpoledne jsme dodělávali knihu.“

19.7.2013- pátek-„Ráno byl závod tulenářů. Po obědě jsme dostali indície a běželi celotáborovou hru. Šifry nás naváděly dál. Celý tábor jsme si všichni užili a těšíme se na příští rok.“

20.7.2013 – sobota- „ Děkujeme vedoucím a instruktorům za bezva tréninky a program. Když přijeli rodiče mohli jsme jim ukázat, co jsme se s naším pejskem naučili.

Kronika obsahuje texty knih, básničky, výsledky závodů, nabídku v kantýně…

 

2012 - 11. tábor se psy s angličtinou (15.7.-21.7.2012, Louny)
Téma: Lounské olympijské hry
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Romana Jirásková, Petra Vinšová, Magda Jirkovská
Úryvky:
15.7.2012- neděle-„ A je to tady! Po roce jsem dorazili na agi tábor do Loun. Rodiče nám pomohli postavit stany a my se vydali prozkoumat tábořiště zatím sami. Jakmile dorazil poslední účastník sešli jsme se v jídelně a dozvěděli se táborový řád, režim dne a ostatní „nutnosti“. Přišly na řady seznamovací hry, při nichž jsme se dost bavili. Po výborné Ilončině večeři jsme se uložili k spánku, začíná pršet.“

16.7.2012 – pondělí- „Dopoledne prší, ale do skupin jsme se na trénink stihli rozdělit. Svačina a angličtina již probíhají za hustého deště. Při svačině nás navštívila delegace z dalekých krajů a pozvala nás na Lounské olympijské hry- boj za uznání agility jako olympijského sportu. Olympijská vesnička byla umístěna na střeše klubovny. Byli jsme rozděleni do olympijských týmů-Sparta team, Cow team, Cocochannel team,)“

17.7.2012-úterý-„ Angličtinu a trénink jsme prohodili a dělali jsme Who is it? Popisovali vlastnosti postaviček, co je možné vidět v Americe a v Anglii. Po tréninku nás navštívili zástupci olympijského výboru a zadali nám úkoly. Chodili jsme do olympijské vesnice, kde jsme si losovali úkoly.Pletli jsme také uzlíky pro naše pejsky.“

18.7.2012 – středa-„Den jako obvykle-trénink, angličtina, trénink, hry, nejvíc se těšíme na večeři Ilončino rizoto na to nic nemá.“

19.7.2012 – čtvrtek –„Snídaně byla netradiční- dostali jsme na přání modrou pomazánku. Na angličtině jsme slepovali lístečky a museli při tom mluvit jen anglicky, abychom je našli. Po obědě jsme šli do Loun dostali jsem úkoly, které jsem museli zjistit. Potom jsem sešívali části trička, které jsem dostávali za splněné úkoly.“

20.7.2012- pátek- „ Po závodech jsme si vyměnili psy a běhali parkúr. Potom jsme vyrazili na tradiční Lounský běh. Po doběhu byli všichni dobře odměněni. Těšili jsem se na táborák.“

21.7.2012 – sobota –„Poslední den, škoda. Po několika letech byl s námi jeden kluk. Bavili jsme se dobře a hodně jsme si to užili.“

Kronika obsahuje: fotografie účastníků a jejich pejsků, pověsti o Lounech, náčrt olympijské vesnice…

 

2011 - 10. tábor se psy s angličtinou (17.7.-23.7.2011, Louny)
Téma: Pošta
Personální zajištění: Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Tereza Randáková, Petra Vinšová, Zuzka Šebková
Úryvky:
17.7.2011 – neděle-„Ještě než jsme stavěli stany, Nik oblékl mikinu a zneškodnil vosí hnízdo. Povedlo se! Následovalo seznamování a rozdělení do agiskupinek. Večer začalo pršet, naštěstí to odnesl jen jeden stan.“

18.7.2011 – pondělí – „Moc jsme se těšili na trénink, proto jsme vstali hodně brzy. Postavili jsme tři parkúry. Trénovali jsme ze všech sil. Odpočinuli jsme si na angličtině s Vlastičkou. Potom jsme se rozdělili do stupinek- Agi, Agiliťáci, Svišťové. Byl to náročný den, rádi jsme vlezli do spacáků.“

19.7.2011- úterý- „ Den začal netradičně, při snídani jsme zjistili, že nám jeden člen chyb í, záhy se zjistilo, že spí. Po rozcvičce jsme trénovali a naučili se mnoho nového. Potom jsme šli se koupat s pejsky , po návratu jsme batikovali trička. Po večeři byl zase trénink.“

20.7.2011 – středa – „Ráno po probuzení jsme zjistili, že hodně prší, proto jsem si mohli vzít pejsky do jídelny.Trénink jsem přizpůsobovali počasí. Vyrazili jsem na výlet do Loun bez pejsků. Dostali jsme List papíru, na kterém bylo množství úkolů. V Dobroměřicích jsme dostali 3 známky, které máme vyměnit. Byli jsme celí promočení, po příchodu do tábora jsem se převlékli do suchého.“

21.7.2011 – čtvrtek-„Po snídaní a venčení jsme mohli trénovat. Potom jsme měli zábavnou angličtinu. Po večeři jsem dostali úkol- divadelní představení a test znalostí. Divadlo bylo super, pak jsem seděli u ohníčku a zpívali písničky.“

22.7.2011 – pátek-„ Služba nás vzbudila trošku později, po snídani jsem dostali certifikáty z angličtiny od Vlastičky. Pak jsem se odebrali na parkúr, začaly závody. Po závodech jsme všechny psy vypustili na plochu před jídelnou, aby si společně pohráli.“

23.7.2011- sobota-„ Poslední ahoj a haf, bylo tu bezva“

Kronika obsahuje materiály z lekcí angličtiny, erby skupinek, dopis s, Gabriela-patrona pošt…..

 

2010 - 9. tábor se psy s angličtinou POPRVÉ (18.7.2010-24.7.2010, Louny)
Téma: Zpráva z lahve – vysvobození princezny Salfíny
Personální zajištění: Martina Jíchová, Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Tereza Randáková, Petra Vinšová
Úryvky:
18.7.2010- neděle-„V 17:00hod se otevřela brána a všichni milovníci psů vjeli!! Po postavení stanů na nás vedoucí zapískali a začaly seznamovací hry. Večerka byla hned. Asi v 23:30 nás vzbudili a my dostali dopis od princezny Salfíny-potřebovala zachránit.“

19.7.2010- pondělí-„Služba nás vzbudila v 7:30 po snídani jsme postavili parkúry a rozřazovali se do skupinek na agi trénink. Pak byla angličtina s Vlastou- hrály jsme různé hry s barvami, hlavolamy luštili a dobře se bavili. Po poledním klidu a venčení jsme hráli různé hry nejvíce nás bavil Buldok. Večerní trénink byl super , již nebylo horko.“

20.7.2010- úterý-„Celý tábor byl vzhůru před budíčkem-bylo ve stanech vedro. Po rozcvičce byl trénink se psy.Pak následovala angličtina s Vlastičkou-dostali jsme za úkol napsat číslo na nějakého vedoucího- byla to legrace. O poledním klidu jsme se brodili v Ohři i s pejsky. Odpoledne jsem vymýšleli tance na zahnání Rusalek a prolézali pavučiny velkého pavouka“

21.7.2010 – středa-“Jako každý den, budíček, venčení, rozcvička, snídaně, trénink, kde dostáváme cenné rady: “Bez kopaček na parkúru ani ránu“! Byla pěkná rosa a někteří neobutí měli co dělat, aby se udrželi na nohou. Těšili jsme se na večeři, protože Ilonka vaří opravdu výborně.“

22.7.2010 – čtvrtek-„Dnes ráno to vypadalo, že bude pršet, ale v polovině tréninku se vyjasnilo a v průběhu angličtiny již slunce zase pálilo. Pak jsme si vyzkoušeli pasení ovcí, zda by se to našemu pejskovi líbilo. Po výborných buchtách jsme šli do vody. Pak přišla bouřka a my mohli vzít své pejsky do jídelny.“

23.7.2010 – pátek-“Po noci plné bouřek jsme měli všichni promáčené stany. Bylo nutné sestěhovat některé z nás. Ráno sice pršelo méně – my měli přesto náročnou rozcvičku s Nikem-zvládli jsme ji a zahřáli se. Pak následoval závod Tunéláři. Některým pejskům to běhalo skvěle. Pak jsem osvobozovali princeznu Salfínu- velkým během se zprávami- po doběhnutí bylo vyhodnocení. Děkujeme Vlastičko, žes nás v těch vedrech učila angličtinu, vymýšlela hry…“

24.7.2010 – sobota-„Poslední den, nikdo se na něj po včerejším táboráku netěšil, věděli jsme, že pojedeme domů, nechtělo se nám, proto jsem si slíbili, že se tu sejdeme za rok“.

Založeny webové stránky – http://taborsepsy.cz
O našem táboře psal místní tisk: Svobodný hlas, Žatecký a Lounský deník
Kronika obsahuje: erby zachránců princezny Salfíny, testy – znalosti o Lounech, šifry, dopisy a básničky na zadaná témata…

 

2009 - 8. tábor se psy (12.7.2009-25.7.2009 , Louny POPRVÉ)
Téma: Lounský ostrov
Personální zajištění: Martina Jíchová, Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Tereza Randáková, Petra Vinšová
Úryvky:
12.7.2009-neděle- „Připlouváme….V 16:00 začal agility tábor. Přijely děti z různých koutů republiky.

Začaly jsme se shlukovat ke starým známým a ti noví hledat kamarády. Sedli jsme si do kroužku a představili se, pak jsme hráli seznamovací hry.(hry na jména, a házeli jsme frisbee.).Večerka byla o 30 min posunutá, tak jsme měli čas uspat své psí miláčky.“

13.7.2009-pondělí-„ v jednu ráno nás vzbudili a šli jsme k řece, uprostřed ní stál Nikola s loučí a kolem něj plavaly svíce, u jedné z nich byla zpráva-Anča jako dobrovolnice pro ni vlezla. Po budíčku a snídani jsme zaběhli krátký parkúr a byli rozřazeni do skupin Po poledňáku jsme hledali papírky s našimi jmény a pak byli rozděleni na skupiny pro odpolední program. Běhali jsme překážkový běh(Přenášení vody lžící, běh s dřevem se svázanýma nohama…)Dostali jsme krmení pro myši, které jsme dostali na týden na starost.“

14.7.2009 – úterý-„Budíček se nakonal, pískalo se až na snídani. Moje fenka Lady se moc na tréninku nečinila, byla tvrdohlavá. Počasí bláznilo, na trénink jsme se tedy přioblékli. O poledním klidu jsme si s Terkou a Péťou přečetli staré kroniky. Potom jsme měli štafetový běh(Nikola nám kladl větší množství otázek většinou zeměpisných,u Péťi jsme odhadovali dálku, Ilonka měla odhad času..) Po svačině jsme zmapovávali lesopark.“ Jančí a Anča(jedna z nich dobrovolně)-bydleli ve stejném stanu- odjíždějí dříve-důvod: nerespektování dohodnutých pravidel pro běh tábora(táborový řád, režim dne..)

15.7.2009- středa-„ Stále prší tak nám vedoucí vymysleli náhradní program-šijeme obojky a vodítka. Mohli jsme si vybrat z mnoha popruhů. Pak déšť ustal a trénovali jsme jen na čtyřech skočkách. Péťa a Terka nás učily uzle. Večerní trénink už byl normálně.“

16.7.2009- čtvrtek –„Místo dopoledního klidu jsme měli ukázky činnosti loveckého psa, pak jsem šli ochladit sebe i psy do řeky. A odpoledne jsem šli do Loun, kde jsme u kostela dostali listy s otázkami a museli jsme najít zjistit odpovědi.“

17.7.2009 – pátek –„Po vyvenčení nebyla rozcvička. Po vydatné snídani se dnes všem pejskům chtělo trénovat, také jim to šlo. Pak jsme smočili sebe i své miláčky v Ohři. Po odpoledním klidu jsem rozmrazovali pet lahve čím to šlo, po večerním tréninku byli psi docela utahaní.“

18.72009- sobota –„Měli jsme k snídani rohlík, četli jsem si společně knížku, oběd byl poživatelný, trénink dobrý.“

19.7.2009 – sobota-„Dlouho jsem u táboráku zpívaly, vzbudili jsem spící štěňata, ráno jsme hromadně vyvenčili a uklidili tábor a začali přijíždět rodiče.“

 

2008 - 7. tábor se psy (13.7.2008 – 20.7.2008, Kladno
Téma: Anděl světla
Personální zajištění: Martina Jíchová, Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Milan Pavlicki, Tereza Randáková, Petra Vinšová
Úryvky:
13.7.2008 – neděle- „Příjezd účastníků k večeru, postavení stanů a mírné seznámení s prostorem i lidmi“

14.7.2008 –pondělí –„Budíček byl v 7:30, ale my byli vzhůru již v půl sedmé. Vyvenčili jsme, a… byla rozcvička, potom následoval trénink – byl supéér. Odpoledne jsme dostali první dopis od Anděla světla.“

15.7. 2008-úterý-„Den jako obvykle, rozcvičku měl dnes Nikola. Oběhli jsem cvičák a zadýchaní zastavili. Nikola pravil, že loni měl rozcvičky náročnější. Uj- naštěstí pro nás. Snídani jsme dostali táborový úkol tzn. Každý musí naučit svého pejska nějaký cvik i legrační, na konci tábora ho potom předvede. Na agility jsme byli rozdělení do tří skupinek-začátečníci, mírně pokročilí, pokročilí.“

16.7.2008- středa „Vše probíhalo jako normálně . Odpoledne byla ukázka pasení - 5 koz a borderky, každý si mohl vyzkoušet zda jeho pejsek by na pasení byl. Moc se nám to líbilo. Ke svačině byl pudink, mňamka o Ilonky.“

17.7.2008-čtvrtek-„Dnes byla rozcvička netradiční Martina měla svátek- tak jsem dostali každý lístek a Martina si ho musela vybojovat, tam měla vzkaz-kde najde dárek- Výchova štěněte aneb převýchova Borgie. Po tréninku jsem nosili z lesa dřevo na táborák. Po svačině jsem s pejsky chodili po vyznačené trase a plnily různé úkoly. Večer jsme si povídali o pasení, Vlasta nás seznámila, jak to chodí na výstavách.“

18.7.2008 – pátek –„Po snídani jsem běhali štafetový běh- pět lidí se psy a pět bez psů. Odpoledne jsem šli na výlet do Kladna, tam jsme byli v hasičárně a hráli hru bomba. Pak jsem se v táboře učili cviky, které osvobodí Anděla světla.“

19.7.2008 – sobota „Večer jsme později usnuli, proto se nám ráno v 7:30 nechtělo vstávat. Po snídani byly závody – každý s každým na parkúru, pak následoval závod tunelářů. Odpoledne jsme osvobozovali Anděla světla velkou výpravou se šifrovanými zprávami po skupinkách. Dorazili jsme všichni, gratulujeme. Pak byl táborák, pekli jsem buřty a zpívali písničky.“

20.7.2008 – neděle-„Rodiče již čekají, nikomu se nechce domů. Balíme stan a slibujeme si, že se zde za rok znovu sejdeme. Vzpomínky zůstanou.“

Kronika obsahuje táborový řád, režim dne, kresby, šifry, diplomy, slepecké písmo-Braillovu slepeckou abecedu..

 

2007 - 6. tábor se psy (30.6.2007 - 8.7.2007, Kladno)
Téma: Hygiena
Personální zajištění: Martina Jíchová, Ilona Macáková, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Tereza Randáková, Pavla Dědková
Úryvky:
30.6.2007- sobota-„Přijeli jsme, postavili stany a vyrazili na seznamovací procházku do lesa, kde budeme venčit. Po obědě byl trénink, kde jsme se rozdělili do skupin, hráli jsme různé seznamovací hry.“

1.7.2007-neděle-„Když jsem přijela, bála jsem se, že tu bude nuda, ale to není pravda. V noci u nás byla kontrola z hygieny paní doktorky(Vlasta a Terka) kontrolovaly pořádek ve stanech. Také jsem v lese našli různé předměty. Ráno jsem se dozvěděli, že je to naše táborová hra. Odpoledne jsme ty předměty skládali a výsledek byl rozdělení do skupinek. Také jsme cvičili s pejsky.“

2.7.2007 – pondělí „ Rozcvičku měla Pavla, běželi jsme do lesa. Pak začalo pršet a šli jsme hrát hry do jídelny. Při obědě Nikola prohlásil, že ta polévka je tak hezká, že by se ani neměla jíst. Odpoledne jsem sbírali byliny na čas a prezentovali své stroje. Večer byl film-Za plotem.“

3.7.2007 – úterý-„Po rozcvičce, snídani jsme cvičili agility. Po pořádném venčení jsme šli na výlet do Kladna hlavní cíl by Hasičský záchranný sbor . Hasiči nám ukázali auta a zajímavě hovořili o své práci. Pak přijeli lidé z TV a něco o nás natočili.“

4.7.2007 – středa-„ Ráno nás vzbudil ostrý hvizd píšťalky, kdo jiný to mohl být než Nikola. Pak bylo rozcvička. Pak jsem trénovali a trénovali…. Po obědě a poledním klidu jsme doplňovali hvězdné mapy.“

5.7.2007 – čtvrtek -„Celodenní výlet na Záplavy. Vzali jsme pejsky a šli lesem, pejskové vesele kolem nás pobíhali. Pak jsme dostali za úkol uvařit, Martina lovila živočichy, pak je ukazovala a hezky o nich mluvila a následovalo jejich vrácení do vody. Večerní trénink nebyl , byli jsme unavení, hráli jsme hry a bavilo nás to. K večeři byly alobaláky.“

6.7.2007 – pátek -„ Došívali jsme obojky, pak byl oběd, ještě jsme si mohli ušít vodítka. Po obědě jsme hráli hru s tenisákama. V noci jsme byli vzbuzeni a byla bojovka, hledali jsme podle zvuku svoje stejné zvíře. Listečky jsme dostali předem“

7.7.2007 – sobota-„ Po rozcvičce s Nikolou a snídani byl závod. Po prodlouženém poledním klidu jsem chodili po lese a podle zpráv hledali cestu. Nakonec jsme se sešli v táboře a byli odměněni. Pak byl táborák“.

8.7.2007- neděle „ Nadešel poslední den. Zbývá se rozloučit, můžeme rodičům ukázat něco z toho co jsme se tady se svými pejsky naučili. Děkujeme vedoucím, občas byli přísní, ale byla legrace Ahoj !“

Kronika obsahuje táborový řád, režim dne, šifry, texty na zadané téma, básničky, kresby…

 

2006 - 5. tábor se psy (8.7.2006 – 15.7.2006, Kladno)
Téma: Výstup na osmitisícovku Mont Haf
Personální zajištění: Martina Jíchová, Ilona Macáková, Julie Dušková, Andrea Kabrnová, Nikola Orozovič, Vlasta Lišková, Tereza Randáková, Pavla Dědková
Úryvky:
8.7.2006 – sobota- „ Tábor začal příjezdem a stavbou stanů. Pak jsme byli v lese na seznamovací vycházce, hráli jsme hry a potom jsme s umytýma rukama šli večeřet. Po večeři jsme si zkusili parkúr a rozdělili se do skupinek na trénink.“

9.7.2006 – neděle“ Každý účastník výstupu má OHZ- osobní horolezeckou značku, je viditelně „vytetována“ na těle. Ráno někteří vstávali už v pět, budili ostatní, což nebylo moc příjemné. Pak jsme cvičili a po tréninku dali psy do kotce-někteří tam byli poprvé. Odpoledne jsme byli rozděleni do skupinek a po nich jsme běhali do lesa za vedoucími pro úkoly.“

10.7.2006 – pondělí „Dnes mám napsat co se stalo, ale nic mne nenapadá, bylo to jako každý den.“

11.7.2006 – úterý- „Celodenní výlet Rozdělov- Záplavy – Doksy –Rozdělov. Vybavili jsme se oblečením jídlem, pitím a s pejsky vyrazili. Cestou jsme plnili různé úkoly.(na zadaná slova složit báseň, vyměnit jehlu za něco zajímavého, hráli jsme hru bomba..)

12.7.2006 – středa-„ Po výletě jsme byli unavení a někoho nebylo možné vzbudit. Odpoledne jsme měli prodloužený polední klid, abychom se dospali.“

13.7.2006 – čtvrtek –„ Začali jsme agilitovat pak snídane a pak zase agilitování. Po svačině jsme vyráběli odlitky psích tlapek. Pak jsme měli sedmiboj-revíry“

14.7.2006 – pátek-„Ráno jsme měli vyhlášení tunelářů, až do oběda jsme hráli hry s Terkou a Pavlou. Pak přišel polední klid, venčení – zkrátka pohodička. Odpoledne se běhal závod – lidských týmů „pes“ a psovod- kdo je kdo bylo určeno lístky. Potom následoval výstup na Mont Haf- dle skupinek jsem v lese podle šifer hledali a plnili úkoly. Po návratu do tábora jsme byli odměněni. U táboráku jsme zpívali a Terka zahrála na flétnu“

15.7.2006- sobota – „ Odjezd, nemám loučení ráda, ale přišlo to. Slíbili jsme si, že se uvidíme, moc se nám tu líbilo.“.

Píše o nás Kladenský deník , přijel také redaktor Českého rozhlasu Pavel Pavlas a dělal rozhovor s účastníky.
Kronika obsahuje kresby, výsledkové listiny, mapu výstupu na osmitisícovku, testy, básničky…

 

2005 - 4. tábor se psy (1.8.2005 – 10.8. 2005, Kladno)
Téma: Tasmánie
Personální zajištění: neuvedeno (ze zápisů lze vysledovat, že přítomni byli Nikola,Andrea, Vlasta , Ilona, Martina..+ ???)
Úryvky:
1.8.2005 – pondělí-„ A je to tady, čeká nás 4. Tábor se psy. Všichni dorazili. Hráli jsme hry s Nikolou a Andreou a pak cvičili agility. Den rychle plynul a hezky jsme si ho užili. Byla to paráda“

2.8.2005- úterý –„Na snídani jsme dorazili mírně ospalí, ale čekal nás agi trénink, těšili jsme se. Pak jsme hráli super hry- 80 kroků, Cross—nikdo se rozhodně nenudil.“

3.8.2005 – středa-„ Ráno budíček v 7:30, potom trénink, odpoledne hra Piráti v lese. Běhali jsme plnou rychlostí v lese. Blížily se velké mraky a vypadalo to na velkou bouřku v noci . A byla.“

4.8.2005 – čtvrtek-„ Dopoledne dle normálního rozpisu režimu dne. Odpoledne jsme si házeli Čumulou- žlutým medvědem mezi čtverci, bylo to zábavné.“

5.8.2005 – pátek “To byla dlouhá noc, spali jsme v nějaké boudě Ilony bráchy a bylo nás tam moc a můj pes mi lezl do spacáku. Po probuzení jsme snědli Rybičkovou pomazánku-jen se po ní zaprášilo a vydali se na dlooouhouuu cestu do tábora. Zastavili jsme se u potoka a Martina nám ukázala, co za živočichy tam žili. Po příchodu do tábora jsme již netrénovali, ale dělali poslušnost.Přišli jsme pěkně unavení a každý se již těšil do svého spacáku.“

6.8.2005 sobota-„ Den jako každý předešlý podle režimu dne. Jen odpoledne jsme šli měnit jehlu do Doks. K večeři byly alobaláky. Pak hurá do postýlky tedy do stanu“.

7.8.2005 – neděle-„ Zase vstáváme, nejnáročnější část dne. Po tréninku běháme opičí dráhu. Po obědě neběháme začalo pršet, hrajeme Twistr.

8.8.2005 – pondělí- „Program normální – venčení, snídaně, agi, poslušnost, odpolední program byl nudný.“

9.8.2005- úterý –„ Ráno jsme běhali tuneláře. Večer jdeme pro poklad. Po doběhu z hledání jsme odměněni. Dostali jsme pěkné dárky. Můj pes je využije.“

10.8.2005 – středa-„ Poslední den, po úklidu tábora odjíždíme domů, rodiče některých z nás přijeli dříve."

Kronika obsahuje erby skupin, diplomy, znak Tasmánské národní asosiace, výsledkové listiny..

 

2004 - 3. tábor se psy (7.8.2004 – 14.8.2004, Kladno)
Téma: Podnikatelé
Personální zajištění: neuvedeno ( z textu se dá odvodit, že přítomni byli Martina, Ilona, Kačka, Nikola, Andrea , Vlasta + ???)
Úryvky:
7.8.2004 –sobota-„ Kolem 11hod jsme se sešli. Seznámili jsme se a uviděli vzadu na cvičáku bazén. Také jsme se dozvěděli téma celotáborové hry- budeme podnikat se svými firmami.“

8.8.2004 – neděle-„Den začal rozcvičkou, byli jsme ospalí a nechtělo se nám cvičit. Jednotlivé skupiny dle úrovně znalostí a dovedností se seznamovaly s agi překážkami- látkový tunel, houpačka… Po obědě jsme nacvičovali reklamy, které jsme potom předváděli ostatním, hodně jsme si to užili.“

9.8.2004 – pondělí –„Už jsem si zvykli taknějak na denní rytmus. Po snídani s teplounkým čajíkem a tréninku nám Martina četla Dášeňku nebo-li život štěněte. Odpoledne byl bleší trh, smlouvalo se o sto šest. Vše je zapsáno v Jahodové drbně.“

10.8.2004 – úterý –„ Vše probíhalo jako normálně, až pod poledním klidu jsme vyráběli loutky.“

11.8.2004 – středa – „Ráno jsme si zaběhali i s pejsky, a potom jsme začali vyrábět tlapičky-otisky tlapek našich pejsků . Odpoledne jsme vyráběli dárky pro hasiče. Hráli jsme hru důvěřuj- zavázali jsme si oči a dle pokynů vodiče jsme chodili. Od večeře se nám nechtělo kecali jsme a kecali.. Na toto budu vzpomínat až do dalšího roku“.

12.8.2004 – čtvrtek – „Patřila jsem do té skupiny bláznů, která spala pod širákem. Bylo to ovšem super. Leželi jsme a čučeli na hvězdy, které kouzelně svítily. Ráno byla ale pěkné kosa!! Stálo to za to. Ráno nás bez rozdílu probudilo odporné slovo budíček. Pak se běhali tuneláři a odpoledne jsme se šli povívat k hasičům. Cestou jsme hráli Bombu, super hra!! To se všichni skácejí k zemí ať je to kdekoli.“

13.8.2004 – pátek-„Den začal jako všechny jiné. Páteční výcvik byl biatlon, který nejlépe zvládla Adéla s Asíkem k překvapení všech. Také Basha to neměla jednoduché, pásla míčky bez rozdílu místa. Odpoledne zbývalo jen najít a přinést poklad. Tak se děti vydaly na trasu, některé tam byly i několik hodin svědčí o tom hlídka – Ilča a Martina, které u krmelce vyhlížely děti a dokonce na ně i volaly tady jsme, pojď te k nám.“¨

14.8.2004 – sobota-„ Poslední budíček, fůůůj. Zbývá dokončit několik úkolů: uklidit tábor, předvést táborový úkol se psem. Také společná fotka. A poslední ahooooj!!“

Vydávány vlastní noviny – Jahodová drbna (obsahují denní zprávy z tábora).
Píše o táboře Mladá front dnes – článek + fotky a také Kladenský deník

 

2003 - 2. tábor se psy (9.8.2003 – 14.6.2003, Kladno)
Téma: Vodní démoni
Personální zajištění: neuvedeno ( z textu se dá odvodit, že přítomni byli Martina, Ilona, Nikola, Andrea, Vlasta, Radka, Monika + ???)
Úryvky:
9.8.2003 – sobota-„ Na tábor jsme přijeli plni očekávání a energie. Pak si dali oběd a následovaly seznamovací hry. ( s talířem, zasedání a živé domino…) Po svačině jsme šli na obhlídku cvičáku, budeme tam venčit své miláčky. Po návratu jsme se rozdělili do skupin na trénink agility. Také jsme se dověděli, že nás napadli vodní démoni.“

10.8.2003- neděle-„ Po rozcvičce a snídani a tréninku jsme se krásně ochladili v bazénu, stál nahoře na cvičáku. Pak jsme hráli hru ROPO. Dostali jsme mapku s místnostmi a po splnění úkolů jsme mohli otevírat jednotlivé místnosti s úkoly.“

11.8.2003 – pondělí-„Ráno jsme trénovali s Julčou a Martinou různé kombinace překážek, pejsek, kterému se to nepovedlo dělal opravu. Potom následovaly IQ testy. Odpoledne jsme hráli Twistr a po svačině jsme měli za úkol nanosit do kyblíku co nejvíce vody.“

12.8.2003 – úterý-„ Zase jsme museli vstávat!!! Po cvičení, které bylo super nám vždy přečte jednu povídku Martina z knihy Ephraima Kishona. Odpoledne jsme hráli hru s tenisákama v lese. Tento tábor je super a skvělý chtěla bych poděkovat vedoucím a hlavně trenérkám Martině a Julče.“

13.8.2003 – středa – „Vyráběli jsme otisky psích tlapek z hnusného blátíčka…a nakonec jsme to zalili tedy Nikola zalil, to sádrou. Také jsme si dělali poprvé sami večeři… alobaláky. Těšili jsme se, jak to dopadne a výsledek byl vynikající.“

14.8.2003 – čtvrtek-„ Po velkém úsilí se podaří modré vzbudit, je velké vedro, to už jsme cítili v noci. Získávali jsme další klíče od místností démonů a plnili roztodivné úkoly.!

15.8.2003 – pátek –„Probíhal závěrečný závod, když se ozvalo:“ Martino tamhle je čoud“ a opravdu hoří les. Okamžitě voláme hasiče. Snažíme se oheň ohraničit – proléváme vodou okolí ohně, aby se nešířil… hasiči přijíždějí a dostáváme pochvalu za správnou reakci. Také jsme pozváni do hasičské zbrojnice. Ohniště ještě do večera hlídáme. Jsme hrdinové, závod šel stranou, ale nikomu to nevadí“.

16.8.2003- sobota – „ Po včerejším zážitku jsme toho moc nenaspali, ale jsme na sebe pyšní. Dokázali jsme, že se umíme správně zachovat i v takové mimořádné situaci. Chválí nás i vedoucí, ale i oni prokázali kus odvahy a statečnosti. Prostě jsme bezva parta. Chceme se sejít i příští rok . Na takové zážitky se nezapomíná.“

Píše o táboře Kladenský deník článek + fotka.

 

2002 - 1. tábor se psy (druhý týden v srpnu, Kladno)
Téma: neznámé
Personální zajištění: Martina, Nikola, Andrea,Vlasta, Radka, Ilona + ???
Úryvky:
Kronika psána nebyla.
Úryvky z vyprávění pamětníků:
„ Hodně pršelo, i cvičák byl pod vodou, spali jsme is pejsky v klubovně. V televizi, kterou měla paní kantýnská jsme viděli, že se na Prahu hrne 100 letá voda… Byly povodně.“

„Zvládli jsme mimořádnou situaci skvěle, voda byla všude, některé stany jsme museli sbalit- teklo do nich nebo byly v „potoce“ , který tekl cvičákem. V klubovně jsme zatopili, věci usušili“

„ Přežili jsme , nikdo neodjel domů, přestože někteří rodiče volali.“


Koukněte se na "foto-sestřihy" táborových kronik! :-)
2008
2009
2010